ANCA ALEXANDRESCU DEZVĂLUIE CINE AR PUTEA SĂ-L ÎNLOCUIASCĂ PE EMIL HUREZEANU LA MINISTERUL DE EXTERNE

ANCA ALEXANDRESCU DEZVĂLUIE CINE AR PUTEA SĂ-L ÎNLOCUIASCĂ PE EMIL HUREZEANU LA MINISTERUL DE EXTERNE
Anca Alexandrescu a făcut dezvăluiri în exclusivitate la Realitatea PLUS despre cine ar putea să îi ia locul lui Emil Hurezeanu la conducerea Ministerului de Externe
Anca Alexandrescu a făcut dezvăluiri în exclusivitate la Realitatea PLUS despre cine ar putea să îi ia locul lui Emil Hurezeanu la conducerea Ministerului de Externe.
"Fostul parlamentar Ben Oni Ardelean e în cărți pentru a ocupa această funcție, a spus realizatoarea emisiunii Culisele Statului Paralel.
Înțeleg că Hurezeanu este pe făraș și Ben Oni Ardelean este unul din cei care se află pe lista scurtă de propunere pentru Ministerul de Externe.
Și ce o să facă Ardelean: o să meargă în America și o să le zică: Eu le-am zis cu 2 ore înainte să nu anuleze alegerile", a spus Anca Alexandrescu.
Ministrul de Externe Emil Hurezeanu și ambasadorul României la Washington Andrei Muraru urmează să fie demiși, susțin surse citate de Realitatea PLUS. Potrivit acestora, ministrul de Externe Emil Hurezeanu și ambasadorul Andrei Muraru, care reprezintă România în SUA, vor fi demiși din funcțiile pe care le dețin.
Citește și:
- 19:04 - Ciucu îi vrea pe Băsescu și Nicușor Dan lângă el, pe post de consilieri
- 18:58 - Mitul „administratorului model” Ilie Bolojan, spulberat de Curtea de Conturi
- 15:26 - STB, „gaura neagră” a Capitalei: 10.000 de angajați și o politizare cronică pe banii bucureștenilor
- 14:04 - Guvernul Bolojan, la proba bugetului. Săptămână de foc pentru Coaliție
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea din PNL și pe Google News

_4f88515c25_a3b9209761.webp)









