Europarlamentarul PNL, Daniel Buda: Guvernul Bolojan a mers în direcția corectă. Deficitul bugetar s-a redus

Daniel Buda
Scris deDaniel Onescu
Publicat3 iun. 2026, 11:05
Actualizat3 iun. 2026, 11:06
Europarlamentarul PNL, Daniel Buda, a scris, într-un mesaj publicat, marți după-amiază, pe Facebook, că deficitul bugetar al României s-a redus în perioada guvernului Bolojan, și afirmă că fosta Guvernare a mers, de fapt, „în direcția corectă”.
Citește și
- 23:27Lider PSD: ”Domnule Bolojan, aţi mințit din nou! L-aţi minţit de două ori pe preşedintele României”
- 23:22Alexandru Rogobete: ”Domnule Bolojan, opriți-vă! România nu este sat fără câini. Oamenii acestei țări merită mai mult decât spectacol politic”
- 22:02Criză politică majoră: AUR cere suspendarea președintelui Nicușor Dan după eșecul negocierilor
- 22:00Anca Alexandrescu: „Ne aflăm în fața alegerii între a fi Sorin Grindeanu prim-ministru sau Siegfried Mureșan. Cum alegeți dintre două rele?”
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea din PNL și pe Google News
























