MINISTRUL SEBASTIAN BURDUJA: ”ÎNCĂ 150 DE MILIOANE DE EURO INVESTIŢI ÎN SECTORUL ENERGETIC ROMÂNESC!”

MINISTRUL SEBASTIAN BURDUJA: ”ÎNCĂ 150 DE MILIOANE DE EURO INVESTIŢI ÎN SECTORUL ENERGETIC ROMÂNESC!”
Scris de Daniel Onescu Publicat: 20 ian. 2025, 10:55
Ministrul Energiei, Sebastian Burduja, anunţă încă 150 de milioane de euro investiţi în sectorul energetic românesc, după ce ministerul lansează un nou apel de proiecte finanţate prin Fondul pentru Modernizare, pentru investiţii în capacităţi de stocare a energiei electrice (baterii). Schema de ajutor de stat poate fi consultată pe site-ul oficial al Ministerului Energiei (link în primul comentariu), iar termenul limită pentru transmiterea observaţiilor asupra acesteia este 17 februarie 2025
Citește și
- 11:05Un lider din PNL îl desființează pe Bolojan: „Să-ți fie rușine, Ilie! Ai sacrificat interesul României pentru funcție”
- 10:58Exclusiv la „Culisele Statului Paralel”: Călin Georgescu, față în față cu Anca Alexandrescu, duminică de la 20:55
- 10:18Nicușor Dan ar putea desemna premierul astăzi: când va fi votul în Parlament
- 12:31Exclusiv la „Culisele Statului Paralel”: Călin Georgescu, față în față cu Anca Alexandrescu, duminică de la 20:55
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea din PNL și pe Google News
























