Nicolae Ciucă nemulțumit de campania de vaccinare: ”Comunicarea nu a fost aşa cum ar fi trebuit”

Nicolae Ciucă nemulțumit de campania de vaccinare: ”Comunicarea nu a fost aşa cum ar fi trebuit”
Premierul Nicolae Ciucă este de părere că vaccinarea împotriva Covid-19 în România nu a funcţionat din cauza comunicării şi crede că specialiştii ar fi trebuit lăsaţi să explice mai mult.
Premierul Nicolae Ciucă este de părere că vaccinarea împotriva Covid-19 în România nu a funcţionat din cauza comunicării şi crede că specialiştii ar fi trebuit lăsaţi să explice mai mult.
„Considerăm, fără niciun fel de reţinere, să spunem că nu am avut probabil... nu probabil, sigur, comunicarea aşa cum ar fi trebuit. Dacă am fi comunicat mai bine şi i-am fi lăsat pe specialişti să fie cei care erau vectorii de comunicare, probabil că înţelegerea faţă de relevanţa vaccinului ar fi fost alta. Cred că, odată recalibrată comunicarea, oamenii vor înţelege efortul care se face atât la nivelul specialiştilor, cât şi la nivelul Guvernului.
Am căutat să identificăm ce poate să facă instituţia sistemului medical, ce trebuie să facă guvernul pentru a sprijini acest efort, motiv pentru care punem la dispoziţie tot ceea ce au nevoie”, a declarat Nicolae Ciucă.
Sursa: Realitatea Din PNL
Citește și:
- 19:16 - Nicușor Dan, reacție despre șeful Armatei cercetat de DNA: „Am avut o discuție și o să mai am una”
- 17:36 - Pauliuc: O singură preocupare contează cu adevărat - siguranța cetățenilor; răspundem cu calm și luciditate
- 17:27 - Nicușor Dan rupe tăcerea după incidentul din Portul Constanța. Ce s-a întâmplat, de fapt, cu dronele care au alarmat litoralul
- 15:07 - Macron și Ursula von der Leyen, reacție rapidă după explozia dronei de la Constanța: „Solidaritate totală cu România!”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea din PNL și pe Google News













