Noul președinte al PNL București, Ciprian Ciucu: ”Coaliția scârțâie în București. Relația lui Nicușor Dan cu PNL trebuie normalizată”

Noul președinte al PNL București, Ciprian Ciucu: ”Coaliția scârțâie în București. Relația lui Nicușor Dan cu PNL trebuie normalizată”
Noul președinte al PNL București, Ciprian Ciucu, susține că vrea să reclădească încrederea între USR PLUS și Partidul Național Liberal. ”Coaliția a început deja să scârțâie în Capitală, este mult prea devreme ca acest lucru să se întâmple”, a spus la RFI primarul Sectorului 6.
Noul președinte al PNL București, Ciprian Ciucu, susține că vrea să reclădească încrederea între USR PLUS și Partidul Național Liberal. ”Coaliția a început deja să scârțâie în Capitală, este mult prea devreme ca acest lucru să se întâmple”, a spus la
RFI
primarul Sectorului 6.
Întrebat dacă există o problemă de încredere între PNL și USR PLUS în Capitală sau dacă se plătesc niște polițe politice, liderul PNL București a răspuns: ”Cred că mai degrabă a doua variantă. Nu știu, cel puțin la Sectorul 6 nu știu să fie o problemă de încredere. Acum, voi vorbi cu toți șefii de filiale PNL și USR PLUS, în principal voi vorbi cu domnul Vlad Voiculescu, care este președintele USR PLUS pe București și vom face această evaluare care este necesară, despre locul unde suntem astăzi cu guvernarea în București”.Ciprian Ciucu mai spune că, în primul rând, este nevoie de o normalizare a relației lui Nicușor Dan cu liderii celor două partide pe București care îl susțin în Consiliul General.
Sursa: Realitatea Din PNL
Citește și:
- 13:59 - Ion Cristoiu: Ilie Bolojan îl șantajează pe Nicușor Dan pentru a-și păstra funcția de premier
- 20:16 - Subiectul Realitatea PLUS ia amploare majoră în presa internațională. După jurnaliștii americani, cei italieni preiau cazul deciziei CNA și trag semnalul de alarmă
- 22:03 - Scandal între Primăria Generală și Consiliul Genereal pe tema scumpirii biletelor STB: proiectul revine pe masa decidenților
- 19:59 - Apare o nouă pensie în România. Sistemul este inspirat din modelul american, unde contribuabilul ia deciziile principale
Urmărește știrile Realitatea din PNL și pe Google News











