Primar PNL: „Bolojan poate să salveze România dacă își dă demisia”
17 feb. 2026, 10:09

Primar PNL: „Bolojan poate să salveze România dacă își dă demisia”
Liberalii întorc armele
Liberalii întorc armele împotriva lui Ilie Bolojan și îi cer să plece acasă. Primarul orașului Cavnic i-a dat un sfat premierului pentru a salva România în 24 de ore, și anume să-și dea demisia. Mai mult decât atât, edilul PNL susține că noul buget gândit de premier este un dezastru și că nu va fi aprobat.
„Nu ar fi neapărat problema de redresare. Guvernul și-a pierdut credibilitatea, oamenii nu mai au încredere în acest guvern. De aceea eu îi dau un sfat lui Bolojan, cu care ar putea salva România în 24 de ore: să își dea demisia.
Primăriile doar funcționează, investițiile sunt blocate, totul e blocat. Nu mai ai ce să asiguri în țara asta. Din informațiile mele pe care le am și din ce am discutat, mi au spus că nu o să se aprobe bugetul pentru că e praf și partidele nu ar fi de acord cu el”, a declarat Vladimir Petruț, primarul orașului Cavnic, Maramureș.
Sursa: Realitatea Din PNL
Citește și:
- 11:39 - Șefa ICCJ, Lia Savonea, acuză un atac "toxic" asupra Justiției, cu scopul de a o controla - VIDEO
- 11:31 - Bolojan, Oana Gheorghiu și mai mulți membri ai Guvernului, auditați de procurorii DNA pentru trafic de influență
- 08:23 - Eugen Tomac ar urma să prezinte azi programul de guvernare. Ce șanse sunt pentru formarea cabinetului
- 17:50 - Ediție explozivă a emisiunii „Culisele Statului Paralel”, astăzi, la 20:55. Anca Alexandrescu dezvăluie planul stabilit la Cotroceni și cum va arăta de fapt noul Guvern
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea din PNL și pe Google News














