PSD a ieșit de la consultările cu Nicușor Dan după doar 30 de minute de discuții: „Nu mai putem avea un guvern cu Ilie Bolojan premier” - VIDEO

Delegația PSD la consultări cu Nicușor Dan. Sursa foto: Inquam Photos/ Octav Ganea
Scris deRealitatea din PNL
Publicat18 mai 2026, 09:49
Actualizat18 mai 2026, 10:45
SursăRealitatea.net
Politicienii din cadrul PSD au ieșit de la consultările de la Palatul Cotroceni, unde au discutat cu președintele Nicușor Dan despre formarea unui guvern cu puteri depline, după moțiunea de cenzură depusă împotriva premierului Ilie Bolojan. Deși întâlnirea era programată să dureze o oră, discuțiile s-au încheiat după aproximativ 30 de minute.
Citește și
- 11:39Șefa ICCJ, Lia Savonea, acuză un atac "toxic" asupra Justiției, cu scopul de a o controla - VIDEO
- 11:31Bolojan, Oana Gheorghiu și mai mulți membri ai Guvernului, auditați de procurorii DNA pentru trafic de influență
- 08:23Eugen Tomac ar urma să prezinte azi programul de guvernare. Ce șanse sunt pentru formarea cabinetului
- 17:50 Ediție explozivă a emisiunii „Culisele Statului Paralel”, astăzi, la 20:55. Anca Alexandrescu dezvăluie planul stabilit la Cotroceni și cum va arăta de fapt noul Guvern
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea din PNL și pe Google News


























