România parțial în Schengen. Nicolae Ciucă: „Nimic nu ar fi fost posibil fără eforturile conjugate ale tuturor celor implicaţi”

România parțial în Schengen. Nicolae Ciucă: „Nimic nu ar fi fost posibil fără eforturile conjugate ale tuturor celor implicaţi”
Scris de Daniel Onescu Publicat: 31 dec. 2023, 08:41
Președintele Senatului a subliniat că aderarea, fie ea și parțială, la Spațiul Schengen, este o promisiune îndeplinită, la care s-a ajuns prin conlucrarea tuturor celor implicați în proces.
Citește și
- 14:26Tomac: Se împlinesc 87 de ani de la semnarea Pactului Ribbentrop - Molotov, o înțelegere criminală care a distrus destinul a peste trei milioane de români
- 15:16Lukoil ia în calcul intrarea în insolvență a Rafinăriei Petrotel
- 11:25Moldovenii, loviți de scumpirea gazelor: facturile cresc cu 40% de la 1 septembrie. Oamenii au ieșit în stradă
- 10:54Președintele Nicușor Dan participă la Adunarea Generală ONU de la New York
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea din PNL și pe Google News

























