George Simion contestă planul de închidere a centralelor pe cărbune: "Românii trebuie să iasă în stradă"

George Simion contestă planul de închidere a centralelor pe cărbune: "Românii trebuie să iasă în stradă"
Scris deRealitatea din PNL
Publicat24 mar. 2026, 07:57
Sursărealitatea.net
George Simion atacă deciziile prin care statul român vrea să închidă centralele pe cărbune, de care depind locurile de muncă a mii de persoane! Liderul suveraniștilor spune că suntem în plină criză, iar singura soluție e ca românii să le ceară celor aflați la putere să plece.
Citește și
- 10:35Ludovic Orban îl atacă dur pe Nicușor Dan: „Asta se cheamă trădare”
- 10:05Disperarea lui Bolojan, vrea să rămână la butoane până în toamnă
- 09:53Congres Extraordinar PNL: Bolojan, candidat unic pentru conducerea partidului. 2.500 de delegați, așteptați la vot
- 06:59Adrian Veștea, despre Congresul Extraordinar al PNL: ”Trist şi previzibil. Liberalii adevărați vor fi eliminați din conducerea partidului”
Distribuie articolul
Urmărește știrile Realitatea din PNL și pe Google News

























