VIDEO|Un mesaj din Râmnic pentru țara contrastelor

VIDEO|Un mesaj din Râmnic pentru țara contrastelor
Claudia Banu, președintele PNL Râmnicu Vâlcea, mesaj pentru India
Stai acasă! au spus în același timp, în lumea întreagă, sute de persoane publice care și- au unit mesajele în unul singur.
Mesaje precum cele ale lui Oprah: ”Oameni din toată lumea, stați acasă!”, sau cele ale actorilor de la Hollywood, care au îndemnat oamenii să rămână acasă au fost transmise în toate colțurile lumii.
Un oraş chiar a experimentat mesaje prin intermediul luminilor de la semafoare, care avertizează cetăţenii cu privire la îndatoririle civice de distanţare socială.
Lumea s- a mobilizat astfel și în țara noastră unde asemenea gânduri au fost transmise în ultimele săptămâni.
Una dintre vocile acestor mesaje, de încurajare și respect pentru ceilalți, aparține Claudiei Banu, președintele PNL Râmnicu Vâlcea.
La solicitarea celor care i- au împărtășit dorința de a se adresa celei de- a doua cea mai populată țară din lume, Claudia Banu a transmis un mesaj de încurajare pentru India.
În mesajul său vorbește despre felul în care lumea se schimbă astăzi, despre credință, speranță și felul în care oamenii se pot uni, unul pentru celalalt.
https://youtu.be/1jwLl5Whkmk
Citește și:
- 17:24 - Ingrid Mocanu, după ce CNA a retras licența Realității Plus: „Dictatura se instaurează. A fost închisă în afara legii o televiziune”
- 16:21 - Doliu în România! Liviu Maior, fost ministru al Educației și lider al lui U Cluj, a murit la 85 de ani
- 20:48 - Interviu eveniment la Realitatea Plus. Emisarul SUA pentru Iran și Venezuela, analiză de ultimă oră despre criza globală, alături de Ana Maria Păcuraru
- 19:28 - Decizie de ultimă oră a magistraților de la Curtea de Apel: procesul lui Călin Georgescu poate începe. Decizia nu este definitivă
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea din PNL și pe Google News











