A lovit cu mașina doi bicicliști și a plecat mai departe!

A lovit cu mașina doi bicicliști și a plecat mai departe!
La data de 29 august 2020, în jurul orei 20.40, polițiștii din Câmpeni au fost sesizați, prin 112, cu privire la faptul că, pe raza orașului, s-a produs un accident rutier cu victime.
La data de 29 august 2020, în jurul orei 20.40, polițiștii din Câmpeni au fost sesizați, prin 112, cu privire la faptul că, pe raza orașului, s-a produs un accident rutier cu victime.
Polițiștii deplasați la fața locului au constatat că doi soți, de 49 și 48 de ani, din Câmpeni, în timp ce se deplasau cu bicicletele pe DN 75, din direcția Câmpeni spre Bistra ar fi fost acroșați de un autoturism, care s-a angajat în depășirea altui autovehicul, din sens opus și care și-a continuat deplasarea.
În urma accidentului rutier, femeia a suferit leziuni corporale și a fost transportată la spital.
Ulterior, în urma investigațiilor efectuate de polițiști, conducătorul auto care a provocat accidentul a fost identificat, pe raza comunei Roșia Montană.
Tânărul de 22 de ani, din Câmpeni, a refuzat să fie testat cu aparatul etilotest, precum și recoltarea de mostre biologice în vederea stabilirii gradului de alcoolemie.
Față de acesta, cercetările sunt continuate sub aspectul săvârșirii infracțiunilor de vătămare corporală din culpă, părăsirea locului accidentului și refuz sau sustragere de la prelevarea de mostre biologice, în vederea stabilirii alcoolemiei.
Citește și:
- 14:04 - Guvernul Bolojan, la proba bugetului. Săptămână de foc pentru Coaliție
- 15:07 - Analiză integrată finală - Ordonanță de urgență pentru stabilirea unor măsuri referitoare la resursele umane necesare instituțiilor de apărare, ordine publică şi securitate naţională
- 11:22 - Ministerul Educației, fără ministru de două luni. Bolojan ar amâna numirea ca să poată tăia veniturile
- 11:18 - Cristian Tudor Popescu, despre prestația lui Nicușor Dan la Washington: "Mi-e rușine de rușinea lui"
Urmărește știrile Realitatea din PNL și pe Google News











