ALEGERI 2024. Sebastian Burduja, după vot: "Merităm mult mai mult"
9 iun. 2024, 07:13
Actualizat: 9 iun. 2024, 07:13

ALEGERI 2024. Sebastian Burduja, după vot: "Merităm mult mai mult"
Articol scris de Scris de Realitatea din PNL
Burduja a venit pe motocicletă la secția de votare
Sebastian Burduja, candidatul PNL la Primăria Capitalei, s-a prezentat la vot duminică, imediat după ora 9.30. Conform imaginilor transmite live pe pagina sa de Facebook, Burduja a venit pe motocicletă la secția de votare, fiind îmbrăcat lejer, în celebrul său tricou turcoaz - cu care s-a afișat pe parcursul întregii campanii electorale. Actualul ministru al Energiei a afișat un aer relaxat. Burduja a stat câteva minute la coadă pentru a vota, timp în care i-a salutat pe oameni și a vorbit cu ei.
"Am votat pentru schimbare, viitor și pentru cei care știu că merită mult mai mult. La finalul acestei zile o să avem lucruri de sărbătorit și surprize. Merităm mult mai mult. Am încredere în bucureșteni. I-am simțit că-și doresc altceva.
Nu vreau să fac alte aprecieri la contracandidați, dar noi chiar am fost în stradă. Am simțit acea speranță. E victoria acestei zile, din inima bucureștenilor.
De mâine ne apucăm de treabă", a spus Burduja.
Citește și:
- 14:04 - Guvernul Bolojan, la proba bugetului. Săptămână de foc pentru Coaliție
- 15:07 - Analiză integrată finală - Ordonanță de urgență pentru stabilirea unor măsuri referitoare la resursele umane necesare instituțiilor de apărare, ordine publică şi securitate naţională
- 11:22 - Ministerul Educației, fără ministru de două luni. Bolojan ar amâna numirea ca să poată tăia veniturile
- 11:18 - Cristian Tudor Popescu, despre prestația lui Nicușor Dan la Washington: "Mi-e rușine de rușinea lui"
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea din PNL și pe Google News











