Ciucă, despre cazul Coldea: Cei care au greşit trebuie să răspundă pentru faptele lor. SRI îşi face datoria faţă de ţară

Ciucă, despre cazul Coldea: Cei care au greşit trebuie să răspundă pentru faptele lor. SRI îşi face datoria faţă de ţară
Ciucă consideră că în cazul lui Florian Coldea cei care au greşit trebuie să răspundă, afirmând că instituţia „nu a făcut altceva decât să-şi facă datoria faţă de ţară”
Preşedintele PNL, Nicolae Ciucă, consideră că în cazul lui Florian Coldea cei care au greşit trebuie să răspundă, afirmând că instituţia „nu a făcut altceva decât să-şi facă datoria faţă de ţară”.
Prezent la Arad pentru o întâlnire cu membrii PNL din judeţ, Nicolae Ciucă a fost întrebat de jurnalişti dacă imaginea SRI şi încrederea în instituţie au fost afectate pe fondul mediatizării cazului Florian Coldea, el arătând că acest caz „are impact în primul rând asupra persoanelor”.
„Este o chestiune care, sigur, are un impact în primul rând asupra persoanelor şi instituţia, aşa cum o ştim cu toţii - şi de fiecare dată au existat evaluări şi inclusiv percepţia oamenilor - nu a făcut altceva decât să-şi facă datoria faţă de ţară. Că unii au greşit, aceia trebuie să răspundă pentru faptele lor”, a spus preşedintele PNL, citat de Agerpres.
Sursa: Newsinn
Citește și:
- 14:04 - Guvernul Bolojan, la proba bugetului. Săptămână de foc pentru Coaliție
- 15:07 - Analiză integrată finală - Ordonanță de urgență pentru stabilirea unor măsuri referitoare la resursele umane necesare instituțiilor de apărare, ordine publică şi securitate naţională
- 11:22 - Ministerul Educației, fără ministru de două luni. Bolojan ar amâna numirea ca să poată tăia veniturile
- 11:18 - Cristian Tudor Popescu, despre prestația lui Nicușor Dan la Washington: "Mi-e rușine de rușinea lui"
Urmărește știrile Realitatea din PNL și pe Google News











