Control al Inspecției Financiare din Ministerul Finanțelor, la companiile din Primaria Generală

Control al Inspecției Financiare din Ministerul Finanțelor, la companiile din Primaria Generală
Ministrul Finanțelor anunță că legea a fost încălcată în toate companiile
Val de controale la companiile municipale înființate de Gabriela Firea. Ministrul Finanțelor anunță că legea a fost încălcată în toate companiile care au fost în subordinea primarului general care și-a pierdut fotoliu.
Potrivit unei postări a ministrului Finanțelor, cinci companii ale municipalității sunt în acest moment verificate de echipele Inspecției Financiare. "Până atunci vă pot spune că legea a fost încălcată în TOATE aspectele investigate de MFP," a scris Florin Cîțu.
,,La începutul anului, în februarie, Inspecția Economica din MFP a început un control la Primăria Municipiului București.
PMB a fost “ocolita” foarte mulți ani de astfel de controale. Controlul a fost întrerupt pe perioada stării de urgenta dar este definitivat acum.
Voi prezenta mai multe detalii în cadrul declarațiilor de presă pe care le fac săptămânal de la MFP", a mai precizat ministrul Finanțelor.
Sursa: Realitatea de Bucuresti
Citește și:
- 10:34 - Stelian Tănase, atac fără precedent la adresa PNL: „V-ați lăsat aserviți de Iohannis și ați mers să lingeți clanțele”
- 17:41 - Crin Antonescu îi ia apărarea lui Nicușor Dan: „Nu-l alegi președinte pe unul ca să-l subestimezi. A avut curajul să piuie”
- 17:37 - Bolojan fuge din nou de jurnaliști și se enervează când i se pun întrebări incomode – VIDEO
- 15:39 - Guvernul recunoaște oficial că România poate pierde bani din PNRR- ANALIZĂ
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea din PNL și pe Google News














