Culisele statului paralel - Ce influență are cuplul Ponta-Ghiță la Chișinău prin atotputernicul Plahotniuc

Culisele statului paralel - Ce influență are cuplul Ponta-Ghiță la Chișinău prin atotputernicul Plahotniuc
Ce influenta are cuplul Ponta-Ghita la Chisinau prin atotputernicul Plahotniuc?
Victor Ponta a batut palma cu oligarhul fugar Plahotniuc in urma cu mai multi ani. Intre ei sunt legaturi politice, dar si de afaceri, spun personaje importante din Romania. Ce-i leaga pe cei doi?
Ce influenta are cuplul Ponta-Ghita la Chisinau prin atotputernicul Plahotniuc?
Ghita a cumparat voturi la Chisinau pentru prietenul sau Baudolino Ponta in campania prezidentiala din 2014. Unii spun ca, in drumul sau spre Serbia, s-a oprit si in Republica Moldova.
Baietii destepti se intalnesc intotdeauna cand este rost de afaceri de milioane si control politic. Cum l-a promovat Traian Basescu pe Florian Coldea si cum a ajuns acesta la putere absoluta. Cine este Iuda care a tradat. A scapat de fiecare data salvat de oamenii pe care ii controla.
Santajul era la ordinea zilei. Dosare, condamnari, urmariri si decaderi.
Istoria unui fost sef de serviciu care spunea adesea: "Statul suntem noi". Dezvaluirile, in exclusivitate la Culisele statului paralel, miercuri, la ora 18:00, cu Anca Alexandrescu.
Sursa: Realitatea din Moldova
Citește și:
- 10:34 - Stelian Tănase, atac fără precedent la adresa PNL: „V-ați lăsat aserviți de Iohannis și ați mers să lingeți clanțele”
- 17:41 - Crin Antonescu îi ia apărarea lui Nicușor Dan: „Nu-l alegi președinte pe unul ca să-l subestimezi. A avut curajul să piuie”
- 17:37 - Bolojan fuge din nou de jurnaliști și se enervează când i se pun întrebări incomode – VIDEO
- 15:39 - Guvernul recunoaște oficial că România poate pierde bani din PNRR- ANALIZĂ
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea din PNL și pe Google News














