Gigi Nețoiu, candidat la Primăria Capitalei: Oamenii trebuie să iasă la vot, să nu se mai ia după exit-poll-uri

Gigi Nețoiu, candidat la Primăria Capitalei: Oamenii trebuie să iasă la vot, să nu se mai ia după exit-poll-uri
Gheorghe Nețoiu, candidat independent la funcția de primar general al Capitalei, a îndemnat duminică bucureștenii să iasă la vot
Gheorghe Nețoiu, candidat independent la funcția de primar general al Capitalei, a îndemnat duminică bucureștenii să iasă la vot și să nu se mai ia după exit-poll-uri și a afirmat că cetățenii trebuie să știe pe ce se cheltuie fiecare leu din taxele și impozitele plătite de aceștia.
''Fac un apel: să iasă lumea la vot! Este singura variantă. Să nu se mai ia după televiziuni, după exit-poll-uri. De ce oamenii nu mai ies la vot? Pentru că în toate aceste acțiuni în care am fost în piață lumea spune că nu se mai schimbă nimic. Le-au luat și speranța oamenilor de a mai crede că se poate schimba ceva. Eu cred că greutățile și necazurile prin care trec și orașul acesta trist care este Bucureștiul, Capitala României, trebuie să pornească de undeva și oamenii trebuie să știe pe ce cheltuie fiecare leuț din taxele și impozitele plătite de ei'', a afirmat candidatul.
Citește și:
- 13:54 - Luis Lazarus: ”România nu are industrie și strategie. Se împrumută. Poporul e consultat doar din patru în patru ani”-VIDEO
- 13:52 - Bogdan Hossu spulberă noua lege a salarizării. ”Sporurile pentru condițiile de muncă au scăzut” -VIDEO
- 10:34 - Stelian Tănase, atac fără precedent la adresa PNL: „V-ați lăsat aserviți de Iohannis și ați mers să lingeți clanțele”
- 17:41 - Crin Antonescu îi ia apărarea lui Nicușor Dan: „Nu-l alegi președinte pe unul ca să-l subestimezi. A avut curajul să piuie”
Urmărește știrile Realitatea din PNL și pe Google News














