Kelemen Hunor despre recesiune: "Se vad efectele războiului din Orientul Mijlociu pe energie”

Kelemen Hunor
Scris de Daniel Onescu Publicat: 13 mai 2026, 13:41
Preşedintele UDMR, Kelemen Hunor, a susţinut, miercuri, că inflaţia de peste 10% anunţată de Institutul Naţional de Statistică nu este generată de Guvern, ci este o chestiune regională, transmite Agerpres.
Citește și
- 16:00Bolojan se laudă că a scăzut deficitul bugetar și vorbește despre „corecția necesară” a finanțelor statului
- 15:18Șeful Consiliului Județean Cluj, liberalul Alin Tișe, atac dur la adresa lui Bolojan: „Ai trădat președintele României”
- 15:15PSD a pregătit programul de guvernare pentru Sorin Grindeanu
- 15:09Război în PNL. Formațiunea pro-Bolojan condamnă deschis acțiunile „puciștilor” printr-un comunicat acid
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea din PNL și pe Google News
























