MAIA SANDU L-A FELICITAT PE NICUȘOR DAN: MERGEM ÎMPREUNĂ CU ÎNCREDERE PE DRUMUL EUROPEAN

MAIA SANDU L-A FELICITAT PE NICUȘOR DAN: MERGEM ÎMPREUNĂ CU ÎNCREDERE PE DRUMUL EUROPEAN
Președinta Republicii Moldova, Maia Sandu, l-a felicitat duminică seară pe Nicușor Dan pentru câștigarea alegerilor prezidențiale și a reiterat că cele două state vecine merg împreună 'pe drumul european'.
Președinta Republicii Moldova, Maia Sandu, l-a felicitat duminică seară pe Nicușor Dan pentru câștigarea alegerilor prezidențiale și a reiterat că cele două state vecine merg împreună 'pe drumul european'.
'Felicitări, România! Felicitări, Nicușor Dan! România, mergem împreună cu încredere pe drumul european! Republica Moldova și România se bazează una pe alta - și la bine, și la greu', a scris Maia Sandu pe Facebook.
Ea le-a mulțumit ''moldovenilor cu cetățenie română de acasă și din toată lumea'' care au votat la acest scrutin.
'Dragi moldoveni cu cetățenie română de acasă și din toată lumea, ați avut, din nou, o voce puternică pentru libertate și democrație! Vă mulțumesc tuturor pentru participarea impresionantă în alegeri. Ne vede o lume întreagă ce putere avem când suntem uniți', a afirmat Sandu.
Citește și:
- 21:11 - Ana Maria Păcuraru, membră a Overseas Press Club of America - recunoaștere internațională pentru jurnalismul românesc
- 19:06 - Daniel Băluță dezminte falsurile grosolane privind otrăvirea lui. ”Nu cred că Anca Alexandrescu a fost implicată. Nu mi-aș permite niciodată să acuz familia Realitatea”
- 17:54 - Nicușor Dan, în direct la Realitatea Plus, de la ora 18. Anunțul momentului despre noua guvernare a României - LIVE -
- 17:51 - Ion Cristoiu, analiză explozivă despre scoaterea la rampă a lui Eugen Tomac: ”Președintele arată și mai mult că sfidează partidele”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea din PNL și pe Google News













