NICUȘOR DAN A SEMNAT DEMISIA VICEPREMIERULUI ȘPĂGAR. DRAGOȘ ANASTASIU A DECIS SĂ RENUNȚE LA FUNCȚIE DUPĂ DEZVĂLUIRILE REALITATEA PLUS

NICUȘOR DAN A SEMNAT DEMISIA VICEPREMIERULUI ȘPĂGAR. DRAGOȘ ANASTASIU A DECIS SĂ RENUNȚE LA FUNCȚIE DUPĂ DEZVĂLUIRILE REALITATEA PLUS
Președintele Nicușor Dan a semnat vineri demisia vicepremierului șpăgar Dragoș Anastasiu
Președintele Nicușor Dan a semnat vineri demisia vicepremierului șpăgar Dragoș Anastasiu.
Este informația momentului, La 12 zile de când și-a depus demisia Dragoș Anastasiu, vicepremierul șpăgar, abia acum a semnat decretul de vacantare a funcției președintele Nicușor Dan.
Asta înseamnă că funcția de vicepremier pe care Anastasiu o deținea în Guvern este liberă din acest moment și ar trebui să curgă termenul legal pentru numirea unui înlocuitor.
În urma dezvăluirilor Realitatea PLUS plecat din funcție, după ce s-a aflat că a dat șpagă.
Citește și:
- 21:11 - Ana Maria Păcuraru, membră a Overseas Press Club of America - recunoaștere internațională pentru jurnalismul românesc
- 19:06 - Daniel Băluță dezminte falsurile grosolane privind otrăvirea lui. ”Nu cred că Anca Alexandrescu a fost implicată. Nu mi-aș permite niciodată să acuz familia Realitatea”
- 17:54 - Nicușor Dan, în direct la Realitatea Plus, de la ora 18. Anunțul momentului despre noua guvernare a României - LIVE -
- 17:51 - Ion Cristoiu, analiză explozivă despre scoaterea la rampă a lui Eugen Tomac: ”Președintele arată și mai mult că sfidează partidele”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea din PNL și pe Google News













