Premierul Belgiei, primit de Nicolae Ciucă la Palatul Victoria
13 apr. 2022, 05:49
Actualizat: 13 apr. 2022, 05:49

Premierul Belgiei, primit de Nicolae Ciucă la Palatul Victoria
Articol scris de Scris de Realitatea din PNL
Alături de preşedintele Klaus Iohannis, premierii român şi belgian vor vizita Baza 57 Aeriană Mihail Kogălniceanu
Prim-ministrul Regatului Belgiei, Alexander De Croo, a fost primit, miercuri, la Palatul Victoria de premierul Nicolae Ciucă, în cadrul vizitei oficiale pe care o efectuează în România.
După momentul de întâmpinare în holul de onoare, cei doi înalţi oficiali au programat un mic dejun de lucru.
Ulterior, alături de preşedintele Klaus Iohannis, premierii român şi belgian vor vizita Baza 57 Aeriană Mihail Kogălniceanu.
Marţi, Alexander De Croo s-a întâlnit, la Palatul Cotroceni, cu preşedintele Klaus Iohannis.
Citește și:
- 14:04 - Guvernul Bolojan, la proba bugetului. Săptămână de foc pentru Coaliție
- 15:07 - Analiză integrată finală - Ordonanță de urgență pentru stabilirea unor măsuri referitoare la resursele umane necesare instituțiilor de apărare, ordine publică şi securitate naţională
- 11:22 - Ministerul Educației, fără ministru de două luni. Bolojan ar amâna numirea ca să poată tăia veniturile
- 11:18 - Cristian Tudor Popescu, despre prestația lui Nicușor Dan la Washington: "Mi-e rușine de rușinea lui"
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea din PNL și pe Google News











