Președintele Iohannis despre coronavirus: ”Lucrurile sunt cât de cât sub control”

Președintele Iohannis despre coronavirus: ”Lucrurile sunt cât de cât sub control”
Președintele Klaus Iohannis a vorbit, într-o conferință de presă de la Palatul Cotroceni, despre o viitoare evoluție a pandemiei.
Președintele Klaus Iohannis a vorbit, într-o conferință de presă de la Palatul Cotroceni, despre o viitoare evoluție a pandemiei.
"După acel vid legislativ, generat de acțiunile pesediste, lucrurile nu au revenit la normal. Avem o creștere liniară. Lucrurile sunt cât de cât sub control. Aici nu e de joacă, această epidemie există. În aceste condiții, probabil nu vom avea creșteri foarte importante. Toate lucrurile se pot desfășura cu respectarea normelor specifice, în restarante, teatru și important, în școli.
Încă se lucrează la amendarea legii 55. Este clar că trebuie să avem grijă, respectarea distanțării. Elevii trebuie să poarte mască și să respecte igiena".
Citește și:
- 14:04 - Guvernul Bolojan, la proba bugetului. Săptămână de foc pentru Coaliție
- 15:07 - Analiză integrată finală - Ordonanță de urgență pentru stabilirea unor măsuri referitoare la resursele umane necesare instituțiilor de apărare, ordine publică şi securitate naţională
- 11:22 - Ministerul Educației, fără ministru de două luni. Bolojan ar amâna numirea ca să poată tăia veniturile
- 11:18 - Cristian Tudor Popescu, despre prestația lui Nicușor Dan la Washington: "Mi-e rușine de rușinea lui"
Urmărește știrile Realitatea din PNL și pe Google News











