Primul mesaj al lui Nicușor Dan din funcția de primar al Bucureștiului

Primul mesaj al lui Nicușor Dan din funcția de primar al Bucureștiului
Nicușor Dan este oficial noul primar al Capitalei, iar în primul său mesaj public a lansat un mesaj preluat de la Avram Iancu: ”Nu ne-am luptat pentru jucării”.
Nicușor Dan este oficial noul primar al Capitalei, iar în primul său mesaj public a lansat un mesaj preluat de la Avram Iancu: ”Nu ne-am luptat pentru jucării”.
”Am să încep cu motto-ul pe care și l-a ales Liga Studenților, acum 30 de ani, preluat de la Avram Iancu: nu ne-am luptat pentru jucării.
Eu sunt convins că bucureștenii care au ieșit în număr mare la vot, nu au ieșit pentru ca niște oameni să își schimbe titulatura pe cartea de vizită. Oamenii au ieșit pentru valori, pentru o reașezare a valorilor, pentru onoare, pentru dreptate, pe scurt, pentru acele lucruri care să îi facă pe români să își dorească să trăiască în acest oraș și în această țară.”, a spus Nicușor Dan.
Sursa: Realitatea de Bucuresti
Citește și:
- 16:22 - Interviu EXCLUSIV Ana Maria Păcuraru - Sara Qudah (CPJ): România intră în tiparul global al cenzurii administrative
- 21:02 - Călin Georgescu, mesaj crucial după retragerea licenței Realitatea Plus: „Un abuz și o nedreptate periculoasă. Ora 20:55, președintele interzis de Sistem, în direct la Culisele Statului Paralel - LIVE TEXT
- 20:11 - George Simion, mesaj de forță de la tribuna Parlamentului: „Voi, puterea, ați închis Realitatea Plus”
- 18:26 - Bogdan Chirieac, reacție după retragerea licenței Realitatea Plus de către CNA: „Așa ceva nu este permis în democrație”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea din PNL și pe Google News











