Raluca Turcan despre nedreptățile din rândul bugetarilor: Au fost sporuri inventate doar pentru a masca necesitatea majorării unor salarii”

Raluca Turcan despre nedreptățile din rândul bugetarilor: Au fost sporuri inventate doar pentru a masca necesitatea majorării unor salarii”
Scris de Daniel Onescu Publicat: 17 mar. 2021, 08:41
Ministrul Muncii, Raluca Turcan, a afirmat, marţi seară, că ”au fost sporuri inventate doar pentru a masca necesitatea majorării unor salarii”, precizând că aproxiativ 80.000 de angajaţi în sistemul public cu salariul minim. Turcan a mai precizat că activitatea trebuie eficientizată în instituţiile publice, anunță news.ro.
Citește și
- 15:30Grindeanu respinge varianta unui guvern minoritar PNL: „Cu ce voturi trece?”
- 14:16Despăgubiri de peste 1.000.000 RON, cerute artizanilor care au orchestrat abuzurile împotriva Realitatea PLUS. Avocatul Matei Ștefănescu explică cum vor răspunde solidar membrii CNA
- 12:44Luis Lazarus, mesaj dur pentru politiceni: ”Nu ar fi mai bine să vă dizolvaţi, să mergem la alegeri anticipate?”-VIDEO
- 12:40CCR a amânat decizia privind Programul SAFE - SURSE
Distribuie articolul
Urmărește știrile Realitatea din PNL și pe Google News

























