Ședință CRUCIALĂ de Guvern, la ora 14:00. De ce RESTRICȚII ar putea avea parte românii FĂRĂ doza booster

Ședință CRUCIALĂ de Guvern, la ora 14:00. De ce RESTRICȚII ar putea avea parte românii FĂRĂ doza booster
Scris de Realitatea din PNL Publicat: 3 feb. 2022, 09:36
Românii fără doza booster ar putea să aibă aceleași restricții ca cei care nu s-au vaccinat deloc. Asta înseamnă că nu vor mai putea intra în mall-uri, magazine sau instituții publice. Guvernul pregătește o ordonanță de urgență (OUG) care va fi dezbătută, astăzi, în ședință. Între timp, regulile de circulație se schimbă pentru cei care vor să călătorească în Europa! Oamenii care au certificate de vaccinare mai vechi de 9 luni sunt obligați să aibă și doza booster pentru a evita carantina.
Citește și
- 08:16Nicușor Dan ar putea desemna astăzi noul premier
- 00:04Domnic Fritz, după ce președintele a somat partidele să negocieze pentru un guvern minoritar:”Sunt în contact cu Ilie Bolojan şi Kelemen Hunor”
- 22:01Nicușor Dan, după consultările cu liderii politici: ”Se conturează varianta unui guvern minoritar”
- 21:47Anca Alexandrescu, după picarea Guvernului Veștea: „Ar fi trebuit să treacă. Nu pentru PNL, ci pentru România”
Distribuie articolul
Urmărește știrile Realitatea din PNL și pe Google News

























