Ședință de Guvern | Se suplimentează bugetul alocat pentru voucherele acordate persoanelor vaccinate
28 oct. 2021, 13:09
Actualizat: 28 oct. 2021, 13:09

Ședință de Guvern | Se suplimentează bugetul alocat pentru voucherele acordate persoanelor vaccinate
Articol scris de Scris de Realitatea din PNL
Se suplimentează bugetul alocat pentru voucherele acordate persoanelor vaccinate
Este ședință de Guvern la Palatul Victoria, joi, la ora 15.00. Urmează se fie aprobată suplimentarea bugetului alocat pentru voucherele acordate persoanelor vaccinate.
„Am vorbit de acele vouchere pe care le-am introdus pentru cei care se vaccinează. Vreau să vă spun că bugetul, pentru că este finalizat. Va trebui să luăm încă o decizie printr-o hotărâre de guvern prin care să suplimentăm bugetul pentru acele vouchere.
O facem în şedinţă de guvern, să suplimentăm acel buget, mai sunt câteva bugete pe care trebuie să le suplimentăm", a anunţat Florin Cîţu.
Sursa: Realitatea Din PNL
Citește și:
- 21:02 - Călin Georgescu, mesaj crucial după retragerea licenței Realitatea Plus: „Un abuz și o nedreptate periculoasă. Ora 20:55, președintele interzis de Sistem, în direct la Culisele Statului Paralel - LIVE TEXT
- 20:11 - George Simion, mesaj de forță de la tribuna Parlamentului: „Voi, puterea, ați închis Realitatea Plus”
- 18:26 - Bogdan Chirieac, reacție după retragerea licenței Realitatea Plus de către CNA: „Așa ceva nu este permis în democrație”
- 18:23 - Robert Turcescu, reacție după decizia CNA la adresa Realității PLUS: „Urmează partidele politice, mare atenție”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea din PNL și pe Google News











