Val de plecări din PNL! Orban: „Sute de oameni vor să plece, nu îi pot ține cu forța”

Val de plecări din PNL! Orban: „Sute de oameni vor să plece, nu îi pot ține cu forța”
Se anunță un val de plecări din PNL după ce Florin Cîțu a devenit președinte PNL. Sute de liberali se gândesc să coagleze forța în jurul lui Ludovic Orban.
Se anunță un val de plecări din PNL după ce Florin Cîțu a devenit președinte PNL. Sute de liberali se gândesc să coagleze forța în jurul lui Ludovic Orban.
Ludovic Orban a spus că nu se gândește să plece din partid atât timp cât PNL rămâne PNL.
Sute de liberali, însă, nu acceptă că noul președinte este Florin Cîțu și spun că ar vrea să plece cu Ludovic Orban să înființeze o nouă formațiune care să fie condusă de fostul președinte al PNL.
Ludovic Orban a lansat luni o serie de atacuri dure după congresul PNL, afirmând că „puterea de Stat a fost folosită pentru intimidarea membrilor PNL”. El anunțase încă de sâmbătă seară, după congres, că nu mai are nici un parteneriat cu șeful Statului, președintele Klaus Iohannis.
Sursa: Realitatea Din PNL
Citește și:
- 21:02 - Călin Georgescu, mesaj crucial după retragerea licenței Realitatea Plus: „Un abuz și o nedreptate periculoasă. Ora 20:55, președintele interzis de Sistem, în direct la Culisele Statului Paralel - LIVE TEXT
- 20:11 - George Simion, mesaj de forță de la tribuna Parlamentului: „Voi, puterea, ați închis Realitatea Plus”
- 18:26 - Bogdan Chirieac, reacție după retragerea licenței Realitatea Plus de către CNA: „Așa ceva nu este permis în democrație”
- 18:23 - Robert Turcescu, reacție după decizia CNA la adresa Realității PLUS: „Urmează partidele politice, mare atenție”
Urmărește știrile Realitatea din PNL și pe Google News











