Vot covârșitor: Ludovic Orban a fost EXCLUS din PNL!

Vot covârșitor: Ludovic Orban a fost EXCLUS din PNL!
Biroul Executiv al PNL a votat în ședința de vineri, 12 noiembrie, excluderea din partidul a fostului președinte Ludovic Orban.
Biroul Executiv al PNL a votat în ședința de vineri, 12 noiembrie, excluderea din partidul a fostului președinte Ludovic Orban.
Au fost 35 de membri BEx prezenți, dintre care 31 au votat pentru excludere. Au fost două voturi împotrivă și două voturi nule.
Ludovic Orban, care la Congresul PNL din septembrie a pierdut funcția de președinte al partidului și a atacat constant actuala conducere și pe Klaus Iohannis, a fost exclus vineri din PNL, partid din care face parte încă din 1992.Decizia luată vineri de Biroul Ecxecutiv al PNL trebuie validată de Consiliul Național al PNL.
Sursa: Realitatea Din PNL
Citește și:
- 21:11 - Ana Maria Păcuraru, membră a Overseas Press Club of America - recunoaștere internațională pentru jurnalismul românesc
- 19:06 - Daniel Băluță dezminte falsurile grosolane privind otrăvirea lui. ”Nu cred că Anca Alexandrescu a fost implicată. Nu mi-aș permite niciodată să acuz familia Realitatea”
- 17:54 - Nicușor Dan, în direct la Realitatea Plus, de la ora 18. Anunțul momentului despre noua guvernare a României - LIVE -
- 17:51 - Ion Cristoiu, analiză explozivă despre scoaterea la rampă a lui Eugen Tomac: ”Președintele arată și mai mult că sfidează partidele”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea din PNL și pe Google News













