Parlamentarii și-au luat vacanță prelungită de 1 iunie - Aleșii se întorc abia săptămâna viitoare la muncă

Parlamentarii și-au luat vacanță prelungită de 1 iunie - Aleșii se întorc abia săptămâna viitoare la muncă
Parlamentarii sunt puși pe muncă serioasă, însă nu atunci când au lucruri de sărbătorit. Cu ocazia zilei de 1 iunie, parlamentarii și-au dat câteva zile libere.
Parlamentarii sunt puși pe muncă serioasă, însă nu atunci când au lucruri de sărbătorit. Cu ocazia zilei de 1 iunie, parlamentarii și-au dat câteva zile libere.
Pauzele lungi si dese, cheia marilor succese! Dupa asta pare că se ghidează parlamentarii care nu s-au multumit doar cu ziua libera de 1 iunie. Sunt acum intr-o minivacanță.
Aleșii au notat în program, pentru zilele de joi și vineri, studiu individual pentru lucrări în trei comisii: de Agricultură, Învățământ și Drepturile omului. Însă liberele nu se opresc aici.
Luni, 6 iunie, de Rusaliile Catolice, parlamentarii vor sta acasă. La fel și de Rusaliile Ortodoxe, de pe 13 iunie. Între timp, indemnizația este încasată integral. Lunar, un deputat poate primi aproape 13.000 de lei net.
Citește și:
- 10:07 - Anca Alexandrescu, dezvăluiri zguduitoare. Ce spune despre șeful AEP și scandalul legat de finanțatorii lui Nicușor Dan
- 08:00 - Ministrul Energiei recunoaște că n-a calculat impactul bugetar al planului pentru contracararea efectelor scumpirii carburanților
- 21:21 - Ediția anului ”Culisele Statului Paralel"! Călin Georgescu revine în studioul Realitatea PLUS, față în față cu Anca Alexandrescu. Duminică, ora 20:55 - VIDEO
- 13:42 - Nicușor Dan, contrazis de AEP în scandalul finanțării electorale: „Au fost găsite nereguli de natură penală în urma cărora a fost sesizat Parchetul General”-VIDEO
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea din PNL și pe Google News











